kavon

Řidičák

CHtěl sem se zeptat. Tady sem četl že když mi sebrali řidičák za alkohol pak budu muset dělat přezkoušení, je to pravda a proč?
Doplňuji:
a to znamena co! musím udělat ty same testy jako řidičák vůbec nevím co a jak

Nejlepší odpověď
standa

  1. Je to pravda
  2. Protože to ukládá zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu v § 123d, odst.3

§ 123d Vrácení řidičského oprávnění

Žádost o vrácení řidičského oprávnění podává žadatel písemně u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. PODMÍNKOU vrácení řidičského oprávnění je prokázání, že se žadatel podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti.

A v jiném ustanovení tohoto zákona (§ 102/3.c) se píše, že doklad o přezkoušení nesmí být starší než 60 dní ke dni vrácení ŘP.

Doplněna:

Aha… vysvětlím tedy: „přezkoušení z odborné způsobilosti“ = TESTY V AUTOŠKOLE