hubickova

Ředitel školy a odchod do důchodu…

Může ředitel školy vykonávat svoji funkci i v důchodovém věku?Někde jsem slyšela,že musí odstoupit sám a buď odejít do důchodu a nebo může učit dál,ale nesmí být ve vedoucí funkci.Jak to je?

Nejlepší odpověď
annas

Zřizovatel školy má možnost (nikoli povinnost) ředitele odvolat z důvodu závažného porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z vykonávané funkce a při dosažení 65 let věku.

Pokud je na škole dostatek vyučovacích hodin, může ředitel dál učit jako důchodce, ale jako „normální“ učitel.. Tak se to stalo na naší škole.. Ředitel odešel do důchodu a učil asi 5 hodin týdně.

Další odpovědi
Drap

Zřizovatel může ředitele odvolat, nikde však neni stanoveno, že to musí udělat.