radius

co označuje a jak se vypočítá radius u sprchových vaniček

Nejlepší odpověď
Tomas12

Pojem radius se používá u čtvrtkruhových koupelnových vaniček. Jedná se o poloměr vnější čtvrtkruhové části vaničky. Tento poloměr může být samozřejmě větší i menší než rozměry vaničky, takže pro posouzeni velikosti čtvrtkruhové vaničky je třeba ideálně znát všechny její rozměry.

Radius se udává v milimetrech a zpravidla se pohybuje mezi 500 a 600 mm. Znalost této hodnoty je důležitá při výběru sprchové zástěny k vaničce.