Avatar uživatele
Pokročilý

Řadí se do tříd na střední škole podle abecedy nebo podle jiných kritérií???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Do tříd se přidělují studenti podle vybraných jazyků, dělí se na skupiny. V nich i ve třídě jsou řazeni podle abecedy. Záleží na počtu tříd, na výběru jazyků, je to záležitost školy, každý z nás má různé zkušenosti.

Třeba 2 skupiny anglické - žáci od A do M, další. skupina ang. od N do Z, německá - první polovina abecedy, anglická druhá polovina abecedy. atd.

Opakuji, řadí se tak, jak to vyhovuje škole.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

U nás se řadilo podle cizího jazyka na základce.


Avatar uživatele

Na gympl se řadili studenti podle toho, kdo šel na humanitní a kdo na přírodovědnou větev, další členění bylo podle cizích jazyků.
Podle jména to bylo bráno při nástupu mých dětí na ZŠ, protože tam takové členění předmětů nebylo a do jedné třídy bylo dětí hodně. Za mých dětských let to škola vzala tak, že do jedné třídy zařadila děti z horního konce vesnice a do druhé z dolního. Bylo to správné rozdělení, protože tak jsme se více znali a rychleji jsme se zkamarádili.


Avatar uživatele
Registrovaný

U nás na gymnáziu dělili studenty do čtyř tříd tak, aby studenti ze stejných základních škol byli spolu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Nejsou všechny střední školy zaměřené hlavně na jazyky. Na odborných středních školách jsou žáci zařazeni podle oborů, které studují :-)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Student se hlásí na na určitý obor, když je přijatý, je zařazený do třídy.

Jenže na každé SŠ se učí cizí, jazyky, takže většinou převažuje kritérium jazykové - škola musí stanovit jazyky podle aprobací.
Podle vybraného jazyka se pak řadí do jiných předmětů či skupin. Ve vyšších ročnících, kdy jsou předměty výběrové, jsou v jedné skupině žáci z různých tříd. Z něčeho se musí vyvíjít, aby se vůbec dal sestavit rozvrh.

Ale jak jsem uvedla, řadí se tak, jak škole vyhovuje. Jenže tazatelka by se měl zeptat přímo u kováře, každý má jiné zkušenosti. :-))

Ani jazyk ze ZŠ není směrodatný. Otevřít začátečníky, nebo pokročilé? Volit jiný jazyk? Je to opravdu individuální. Potřebuji třeba získat žáky do francouzštiny, ruštiny, takže přeesvědčování ... někdy je to škatule, škatule, hejbejte se. ..

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.