Rapix

Rada k notebooku: Procesor + celkové dojem

Zdravím, chceme sestře koupit nový notebook (odkaz dole), jenže se nám zdá, že má strašně málo GHZ i když vůbec nevíme co to znamená. Třeba u intelu I3 se to pohybuje okolo 2,5 GHZ a u intelu I7 2,25 GHZ. Vůbec to nechápu. Jaktože podstatně starší procesor má méňe GHZ než ten nový? A k notesu dole: Bude ji stíhat na nějaké hry? Není zrovna pařmenka nejnovějších kousků, ale občas si nějakou tu gamesku dá. Zároveň by jí ten notebook měl pár let vydržet. Je ten procesor dobrý nebo je to odpad? Ostatní parametry se mi zdají na poměrně dobré úrovni. Děkuji všem co se trošku rozepíší s odpovědí a udělají si na to čas
Notebook: http://www.gi­gacomputer.cz/cs/zbo­zi/336498-hp-pavilion-dv6-6149sf-espresso-black.html

Odpovědi
honza19hk

no podle mě je dobrej,už jen že to je HP.A procesor není odpad.U počítačů je to čím dražší tím lepší.
Pozor na jednojádrové procesory a dvoujádrové .např jednojádrový intel S45 má 2.4GHz ale např intel core duo 2.5GHz má 5GHz(2×2,5GH=5)
na to pozor.

cituji: Jaktože podstatně starší procesor má méňe GHZ než ten nový?
To je snad logické,nové procesory budou mít vyšší výkon než ty staré.