verísek7

Psychycké týrání

Tchán se chová k celé rodině hrubě, ale pouze jen psychicky. Donutil tchýni vydíravým zbůsobem o půlku nemovitosti. Je nějaká naděje dostat jej z domu. Tchýně je na tom tak špatně psychicky, že není schopná sama uvažovat a má zněj takový stach, že nevyhledá ani odbornou pomoc.

Odpovědi
standa

Nejspíš vaše otázka navazuje na předchozí (viz zdroj níže).

Obávám se, že se nacházíte v dosti nezáviděnihodné situaci, kde ´budoucnost´ není ve vaší moci. To je bohužel holý fakt.

Vy jste jen NÁJEMCI a tchán je v pozici SPOLUVLASTNÍKA (spolu se svoji manželkou).

Další problém je v tom, že druhý spoluvlastník (tchýně), který by vám teoreticky mohl nějak pomoci, je jak píšete téměř ´nesvéprávný´…, takže ani tudy cesta nevede.

Na padají mě tyto teoretické možnosti:

  1. váš manžel se pokusí nějak ovlivnit svého otce
  2. zvažte do jaké míry je tchýně ´neschopná´ samostatně uvažovat a pokuste se s jejím svolením získat stanovisko lékaře o její případné ´nesvéprávnosti´…, pak už by byl krůček k podání návrhu na „opatrovnictví“

Vím, že je to dost nepravděpodobná varianta, ale co kdyby…
3. postupně získávejte ´tiše´ důkazy k hrubému chování tchána (svědectví třetích osob, nahrávky telefonů, ap.) a ve vhodné chvíli podejte trestní oznámení…, resp. těsně před podáním tohoto návrhu vyzvěte tchána k jednání a předložte mu podmínky, za kterých jste ochotni žalobu nepodat.
Ale tato varianta je už na hranici paranoidního chování…na druhou stranu, třeba si to tchán zaslouží !

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyhrozovani-o-vystehovani