verísek7

Vyhrožovaní o vystěhovaní

Dobrý den, mám problem s tchánem a potřebovala bych od vás rady. V rodiném domě bydlíme s manželovými rodiči. Dům je rozdělen na dvě domácnosti. Jejich a naše. Půl domu je napsáno na tchána a půl na tchýni. Ted po nás tchán chce nájem a pokud mu prý nevyjdeme vstříc tak nás vyhodi, je to možné? Já i manžel tu máme trvalý pobyt a máme malou dceru. Je možné aby nás vyhodil? Máme nějaké práva? nechcem zkončit na ulici, ale jeho psychický teror se také nedá vydržet. Prosím o rady. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

  1. vyhodit vás na ulici nemůže !
  2. váš trvalý pobyt nezakládá žádný právní nárok na právo nájmu k bytu
  3. majitel má právo s vámi uzavřít nájemní smlouvu a vy mu musíte platit nájemné
  4. pokud se z jakýchkoli důvodů nedohodnete, tak majitel vám může dát výpověď z nájmu, ale musí vám byt zajištěna přiměřená bytová náhrada (např. pronájem obdobného bytu v daném městě)
  5. apelujte na manžela, aby se pokusil se svými rodiči dohodnout

Další odpovědi
anonym

Mate povinnost prispivat na najem,stale bydlite u rodicu ne ve svem,a tak ma tchan pravdu,co se tyce pridanim najmu-rozdeleno mezi Vas,tchyni a tchana.