ete rnet

Průměrný věk je 45let a důchodový věk je 65?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Drap

ano ✅

Špatná anketa, chybí jiná možnost !
Ve skutečnosti he to o něco málo více, než 45 let. Moc na tom ale nestavěj, protop
že důchodový věk se bude zřejmě brzy zvyšovat.

Lgee

ne 👎

elkon

ne 👎

paul1

ne 👎

da ny

ne 👎

Ne.
Kam chodíš/te na ty „pitominy"?
Zdá se, že si Pletete pojmy s dojmy.
Čeho „průměrný věk“ Vás zajímá a kde? Průměrný věk dožití v ČR, úmrtí nebo průměrný věk obyvatel obce/města, pracovního kolektivu……?
Špatná otázky, špatná anketa

petrph

ne 👎

Tedy obávám se že údaj „.. Průměrný věk je 45let“ není správný.
Takže buď

  1. se tím myslí skutečně průměrný věk /nikoliv průměrný věk dožití/ – ale spočítání takového průměru (tedy zprůměrování věků všech lidí u nás, od dětí až po kmety/ nemá žádný smysl.
  2. a nebo, v některých tabulkách se to uvádí, je to sice „věk dožití“, ale nikoliv od narození, ale od určitého věku. Takže dejme tomu, že žijete v obci xx, je Vám 40 let, takže statisticky se dožijete JEŠTĚ 45 let, čili dohromady 85 let.

Porkman

ano ✅