iwetax

Prská nám v el. zásuvkách, kolik to bude stát?

Chápu, že míň než vyhořelí byt.

Nejlepší odpověď
www

Nemusí to stát vůbec nic.
Stačí vypnout listič, zásuvku rozmontovat a dotáhnout šroubky vodičů, vodiče nejdříve očistit.
Doplňuji:
Pokud to prská jen v těch „dírkách“, očistit jen tyto, případně zásuvku vyměnit. Cena je odvislá dle typu, tvaru atd. zásuvky, jistě tě to ale nezruinuje 🙂

Další odpovědi
tom004

Souhlasím s www,jenom dodám,že také záleží na tom jaké vodiče jsou použity.U hliníku je třeba pečlivá prohlídka,nebude už „nejmladší“,pří­padně zvážit,podle možností, výměnu.Je třeba zkontrolovat i stav pružinek v zásuvkách.Mohou být „vyhřáté“.V tom případě je nutná výměna.Lepší bude nechat kontrolu na elektrikářích.Nová dvojzásuvka stojí,podle typu, 60–100,– Kč.
/ks.

venkovan

Prská běžně a nebo když se připojuje spotřebič.
To první je velký problém – prakticky okamžitě jak tu píše kolega vypnou jistěče a pokud umíte, sundat kryt zásuvky a dotáhnout šrouby. A pokud neumíte s el. proudem – vypnout a zavolat elektrikáře.
To druhé – když se zastrhuje či vytahuje zástrčka od spotřebiče, tak tam občas i zajiskří.
Proto tam kde je elektrický proud nemá být nic výbušného. třeba uražená tchýně, že její syn musel místo snachy vytírat podlahu.

terry

Kolik bude stát co?
Výměna zásuvek? Přece podle toho, které si tam namontujete.
Nám neprskají.

cukrar

zaleží kdy prská. Třeba když zapojíte žehličku, tak klidně prskne, i v nové zásuvce, páč je okamžitý odběr.
Opravdu záleží kdy a jak prskne…

lexx

Pokud je rozvod el. v hliníku tak dotáhnout šroubky, časem se uvolní. Při vypnutém jističi, samozřejmě. Nová dvoj-zásuvka na omítku vyjde na stovku, výměnu zvládne průměrný kutil domácí. Jinak jiskření připojením většího spotřebiče (žehlička, vařič, teplomet) je běžný jev.

RomanP

Cena se bude odvíjet podle toho kolik si váš distributor proudu účtuje za prskající zásuvky