Provádějí se s letadly crashtesty v rámci vylepšování bezpečnostních technologií?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, zrovna minulý týden někde v rusku.

Terryle

tak přímo s celejma letadlama asi ne, to by vyšlo draho :) ale jednotlivý části se zkoušej – zkouší se odolnost motorů (házej do nich kuřata nebo tam nasaděj skoro ulomenou lopatku turbíny). Asi i čelní skla. Ale s nárazem po čumáku se nepočítá, na to se letadla fakt nestavěj a tudíž asi ani nezkoušej… Testujou se i sedačky, ale mimo letadlo, normálně nasimulujou pořádnou řachu – asi v podobnejch simulátorech, jako simulujou nárazy v autech.

anonym

Ano jeden takový dokument jsem viděl.
Díky Terryle.
http://youtu.be/Ek­qoO5ob_9o