Kajdamajda

Proti akné funguje na noc mít na obličeji med se skořicí?je to pravda?

PS neznáte nějaké triky?

Nejlepší odpověď
bolak

Nevím jestli na akné funguje pomazat si na noc vobličej medem a skořicí, ale mám takový tušení že tvoje zítřejší otázky se budou týkat toho, čím se dají vyčistit ulepené peřiny a ložní prádlo.

Další odpovědi
Damiana

Tohle může vyvolat dost silnou alergii. Doporučuji ti nekouřit, nepít alkohol, necpat se tolik smaženými a konzerovanými pokrmy, čokoládou. Celkově zlepši jídelníček a víc se pohybuj na čerstvém vzduchu. To ti do začátku poradí každý dermatolog. Pak se také dozvíš, že trudovitost je obvyklou záležitostí puberty a s ní souvisejících hormonálních změn. Pokud se jedná o akné – měla by nastoupit léčba – to posoudí a více ti doporučí lékař.
Zkus zařadit do jídelníčku kvasnice. Pomazánku, polévku, můžeš se uždibovat i po ránu – na lačno vždycky malý kousek. Zevně – na pleť – je dobrá i drožďová maska (rozdrobíš droždí a přidáš trochu vody, aby vznikla pasta). Naneseš na očištěnou pleť a necháš působit do zaschnutí. Pak opláchneš a pleť ošetříš nejlépe hypoalergenním krémem (nech si poradit v lékárně, skvělá je značka La Roche-Posay). Základem čisté pleti je hygiena a zdravý životní styl, na to mysli.