LucyOnTheSky

Prosím vás, vysvětlete nám někdo, jaký je význam věty „ať nám nevynesete spaní“.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kdo při návštěvě stojí, vnáší do vztahu neklid a neklid je nepřítel spánku..

Další odpovědi
Rufus

Pokud všichni leží a spí, podle etikety a dobrého vychování musíte přilehnout. Nejlépe k opačnému pohlaví…

Rolotr

Lze také interpretovat, že krátký pobyt cizího člověka, ve spěchu nedovoluje ideální a bezpečnou komunikaci = vyvolává nejistotu = zhoršuje spánek = vede k zhoršení nálady přes den atd. Tedy uvedený obrat je „Ještě zůstaňte / posaďte se ať nám nevynesete spaní“ = nezbavíte nás klidu a odpočinku:-) Jde o velmi starou frázi.