Amy9898

Prosím vás,potřebuji pomoc..předem všem moc děkuji

Mám najít ve vhodné literatuře poučení o historii výroby elektrické energie a rozhodnout,který z následujících vynálezců obhajoval a propagoval výrobu stejnosměrného proudu dynamy a kdo výrobu střídavého proudu alternátory: A.Edison,N.Tes­la,F.Křižík,E­.Kolben

Nejlepší odpověď
mosoj

Edison byl první který uskutečnil rozvod el. energie a byl zastáncem stejnosměrného proudu.

František Křižík byl zastáncem rozvodu stejnosměrného proudu.

Nikola Tesla byl zastáncem střídavého proudu.

Kolben byl zastáncem stejnosměrného proudu ale Tesla ho dokázal přesvědčit o výhodách rozvodu střídavého proudu.

BTW. Dnes se uvažuje opět o zavádění rozvodů elektřiny pomocí stejnosměrného proudu. Již se na tom pracuje.