Rommart

Prosím Vás jaký je další postup po obdržení Vyjádření OSSZ o přiznání ID II.stupně?

Dobrý den, neví tady někdo jaký je běžný způsob fungování byrokracie po obdržení Vyjádření OSSZ o přiznání ID II.stupně? Žádost o ID jsem podala 10.1.2013 na OSSZ, dne 29.1.2013 mi bylo doručeno tzv.Vyjádření o přiznání ID. A nyní mě hlavně zajímá jak mašinérie pokračuje dále.To znamená jak dlouho asi budu čekat ještě na Vyjádření z Pražské ČSSZ,kdy mi bude asi doručen tzv.Důchodový výměr a v neposlední řadě, jak dlouho se běžně čeká na první důchod? Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi
Drap

Někdy se čeká i půl roku

anonym

ČSSZ má na vyřízení žádosti o důchod 3 měsíce. Tato lhůta ovšem platí v případě, že jsou veškeré podklady v pořádku, neexistují v nich žádné chyby a nesrovnalosti a že se nic nemusí dohledávat.
Při sepisování žádosti o důchod máte možnost si v případě, že tento důchod bude jediným zdrojem Vašich příjmů, požádat o zálohu. Ta bývá vyplacena cca 2 měsíce po doručení žádosti ČSSZ. Většinou přijdou dříve peníze než výměr.