Amy9898

Prosím vás,jak mám rozumět tomu,když se řekne o planetě,že je terestrická?

Co to znamená?

Odpovědi
anonym

Podmínkami podobná Zemi – velikostí, složením (fyzikálním, chemickým), umístěním vrámci dané soustavy, rotací…
Je toho ´víc´ – záleží i na kontextu ´rčení´.

Quimby

Že se jedná o kamennou planetu, takže ne o plynného obra.

Drap

Pozemská planeta.

Pojem terestrický
» zpět
další>><<předchozí
» hledání
Slovo:
terestrický

Význam:
• zemský, pevninský, suchozemský

• pozemský

Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova
terestrický, terestrická, terestrické, terestrického, terestrickému, terestrickém, terestrickým, terestrickou, terestričtí, terestrických, terestrickými, terestrickýma, terestričnost, terestričnosti, terestričností, terestričnostem, terestričnostech, terestričnostmi, terestricky, neterestrický, neterestrická, neterestrické, neterestrického, neterestrickému, neterestrickém, neterestrickým, neterestrickou, neterestričtí, neterestrických, neterestrickými, neterestrickýma, neterestričnost, neterestričnosti, neterestričností, neterestričnostem, neterestričnostech, neterestričnostmi, neterestricky

iceT

http://encyklo­pedie.vseved.cz/te­restrická+pla­neta