ReHu

Prosím, pomůžete mi najít recept? Nebo ho znáte / máte?

Vím, že se namočí ořechy přes noc do vody, druhý den se zamíchají do těsta. Utvoří se váleček, nechá se odpočinout zase do dalšího dne.
Pak se nakrájí na kolečka, upečou se a obalí v cukru.
Nemám recept na to těsto.
Díky.
Doplňuji:
Našla, našla 🙂.
Díky moc.

Odpovědi
elektrikář

Namočením ořechů se vyplaví tříslo ze šlupičky obalu jádra. šlo by použít normální linecké těsto.

anonym

recept mam od annas . delala jsem vloni a opravdova dobrota … : Masarykovy koláčky

300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 200 g másla, 1 lžíci kakaa, 2 žloutky, 170 g jader lískových oříšků (asi hodinu před samotnou přípravou je namočíme do vody)
Ze všech uvedených ingrediencí vypracujeme těsto. Na závěr do těsta zapracujeme celá jádra lískových ořechů. Vytvarujeme váleček, který necháme odpočinou přes noc v lednici. Druhý den nakrájíme půl centimetru vysoké plátky, které pečeme na suchém plechu dorůžova. Ještě teplé obalujeme v moučkovém cukru.

Funna

skoro nepeču..ale tohle vypadá jednoduše…jestli to nebude dobré…tak uvidíte!! .-))))

annas

Iv, už jsem zapomněla, který recept jsem vám poslala. To by mohlo být ono. Třeba si ReHu diskuze všimne.

Illines

Tak to skusim take,devcata dik za tip,vypada to lakave.

annas

Illines, myslím si, že nebudete zklamaná. Já jsem ani všechny kousky už neobalovala v cukru. Záleží na vás, jak máte ráda sladké. Ale obalené jsou vzhledově hezčí.

johana 56

Také děkuji za inspiraci.Ráda zkusím něco nového.

hanulka11

hm to vypadá dobře – holky jedny šikovný

manon

Noo, vypadá, zkusím, ale až příští rok, letos už se nevejdou do výběru :)