Avatar uživatele
ReHu

Prosím, pomůžete mi najít recept? Nebo ho znáte / máte?

Vím, že se namočí ořechy přes noc do vody, druhý den se zamíchají do těsta. Utvoří se váleček, nechá se odpočinout zase do dalšího dne.
Pak se nakrájí na kolečka, upečou se a obalí v cukru.
Nemám recept na to těsto.
Díky.
Doplňuji:
Našla, našla 🙂.
Díky moc.

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, iceT, johana 56, hanulka11, Damiana, Illines, anonym před 4157 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Namočením ořechů se vyplaví tříslo ze šlupičky obalu jádra. šlo by použít normální linecké těsto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

recept mam od annas . delala jsem vloni a opravdova dobrota … : Masarykovy koláčky

300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 200 g másla, 1 lžíci kakaa, 2 žloutky, 170 g jader lískových oříšků (asi hodinu před samotnou přípravou je namočíme do vody)
Ze všech uvedených ingrediencí vypracujeme těsto. Na závěr do těsta zapracujeme celá jádra lískových ořechů. Vytvarujeme váleček, který necháme odpočinou přes noc v lednici. Druhý den nakrájíme půl centimetru vysoké plátky, které pečeme na suchém plechu dorůžova. Ještě teplé obalujeme v moučkovém cukru.

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

skoro nepeču..ale tohle vypadá jednoduše…jestli to nebude dobré…tak uvidíte!! .-))))

před 4155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Iv, už jsem zapomněla, který recept jsem vám poslala. To by mohlo být ono. Třeba si ReHu diskuze všimne.

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

Tak to skusim take,devcata dik za tip,vypada to lakave.

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Illines, myslím si, že nebudete zklamaná. Já jsem ani všechny kousky už neobalovala v cukru. Záleží na vás, jak máte ráda sladké. Ale obalené jsou vzhledově hezčí.

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Také děkuji za inspiraci.Ráda zkusím něco nového.

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

hm to vypadá dobře – holky jedny šikovný

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Noo, vypadá, zkusím, ale až příští rok, letos už se nevejdou do výběru :)

před 4157 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek