sedma

Prosím o vysvětlení slova CYNIK

Nedovedu synovi zodpovědět na otázku, co je to cynik.

Nejlepší odpověď
ivca11

Cynik je člověk, který si osobě myslí víc než je. Myslí si, že má všechno (a všechny) na háku, že všechno ví a zná a nevidí na sobě žádnou chybu. Pohrdá obyčejnými lidmi… Stručně a jasně : člověk BEZOHLEDNÝ, NECITELNÝ, otrlý.

Další odpovědi
Lencis

Nevím jak je syn malý, ale já hodně používám příkladu a protikladu. Např: Představ si, že si venku hraješ, najednou kolem proběhne holčička, zakopne a rozbije si koleno. Samozřejmě jí to hodně bolí a tak se rozpláče. Ten komu je holčičky líto nebo jí dokonce pomůže vstát a zavolá její maminku ten je hodný a soucitný, dokaže se vcítit do pocitů té holčičky a to je správné. Ale ten komu je to úplně jedno nebo se jen škodolibě ušklíbne a jde si dál ten je bezohledný a bezcitný. No a takovému člověku se říká cynik.

Případně lze využít pohádky… viz ledová královna či král se zakletým srdcem atd…