Anizbor

Prosím o radu. Lze brousit i nůžky na el. brusce Orava BN 40 i nůžky?

Je možné brousit i nůžky na el. brusce Orava BN 40 i nůžky ?

Odpovědi
Drap

Nůžky na tomto stroji nenabrousíš a nože velmi mizerně. V ruce to bude větší úspěch.

elkon

Ani nože, ani nůžky se na běžné brusce neostří. Možná na to mají firmy speciální brusky (kde lze nůžky upevnit) s jemnými kotouči a chlazením, ale v domácích podmínkách jedině brouskem, nebo brouskem v nějakém pouzdře. Nebo pak speciální brusky s diamantem, které ale nejsou pro běžné broušení čehokoli.

Čecho_slovák

Na uvedené brusce se nůžky neostří, ta je určena na nože. Ale existují i brusky na nůžky. Třeba:
elkon nemá pravdu!

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=brousek+na+n%C5%­AF%C5%BEky&rlz=1C1KN­TJ_csCZ971CZ972&tbm=is­ch&source=iu&ic­tx=1&vet=1&fir=dzfo_o6x7­7v_wM%252COi8sCil­zhkm4HM%252C_%253Ba19zpc­VBb0-z9M%252CpwR-tVzVhUcBIM%252C_%25­3B6_zxYG6mHLdpjM%252CTyB­7lwZDdAxH-M%252C_%253BV­VndX5oIT8VcyM%252C­eHVPHsh1pt1Yw­M%252C_%253BxVZjJmbTE­YrQKM%252CoHgD9ThpQRTb8M­%252C_%253BYq­s6Pxc6tYf7KM%252CXMRcU­IElPNm8aM%252C_­%253BPT3vHWFw9-hFuM%252CdFxp­DmGD0PGtIM%252C_%253BJo0­qh3LwLMVTPM%252CrdA4vrvS­E2c82M%252C_%253BmT8qbKd­oZAFxOM%252CbbUd­8ElHOGcAZM%252C_%253B­acsp39-cjP8SdM%252Cd­MkGaimJcY4rpM%252C­_&usg=AI4_-kScv8T1UOIWwNd4eQ­mw5BqzjocoLg&sa=X&ved=2­ahUKEwiBjLnd9P71Ah­XItKQKHc-zB54Q9QF6BAgwE­AE#imgrc=dzfo_o6x­77v_wM

aliendrone

Jak píše Drap, tohle je NANIC! Je to šidítko, ne že by neumělo nějaký materiál ODBROUSIT, ale mezi odbrousit a NABROUST je VELKÝ rozdíl. Není top vhjopdné ani na ty nože. Obyčejný ruční brousek odvede LEPŠÍ práci. Pokud chceš opravdovou brusku na nože (popř. i nůžky), budeš muset sáhnout HLOUBĚJI do kešeně, ceny jsou v desítkách tisíc. :)

elkon

Čecho slovák – když se podíváš na ten tvůj odkaz, tak jsou tam většinou ruční přístroje na broušení nožů a nůžek. Pokud se jedná o brusky, tak mají diamantové kameny. Takže žádné obyčejné brusky. Pokrok proti tomu co jsem uvedl, je právě ten diamant, to se pak nemusí chladit.

Čecho_slovák

elkon, tázající se ptal, zda lze brousit na uvedené brusce i nůžky. Odpověděl jsem mu, že nikoliv. Dal jsem mu odkaz na brusky nůžek. kde je jich dost, kterými lze brousit a některé jsou s keramickými kameny.