Avatar uživatele
vojkovjan

Prošel koronavir v Itálii už mutací? Nebo proč je tam každý den tolik mrtvých?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 1544 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Protože se o tom neustále někde píše.
Srovnání: V ČR každoročně zemře na chřipku kolem 1 500 lidí. Itálie má 6× víc obyvatel, tomu odpovídá zhruba 9 000 mrtvých i bez koronaviru.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud vím tak Italové mají celonárodně velmi nízkou úroveň zdravotnictví.
Můj kamarád, kterého v Itálii vzala ledvinová kolika tam trpěl několik dní, až nakonec pro něj jela sanita z ČR . Teprve zdravotníci v této sanitě mu podali infuzi proti velkým bolestem a než ho dovezli domů, bolesti se zklidnily. Do té doby trpěl jako pes a Italové si ho strkali z jedné nemocnice do druhé. V jedné neměli infuzi v druhé to vůbec nedělali??!!

To je s největší pravděpodobností příčinou vysoké úmrtnosti. Mutaci ovšem nejde vyloučit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lojzovjan

Já myslím, že ano. Viry se rychle proměňují, dochází u nich ke dvěma změnám genetického materiálu. Jedním je drobný antigenní posun, druhým pak radikální změna, označovaná jako antigenní zvrat. Při posunu vzniká nový subtyp viru, který není imunita jedince schopná rozpoznat. Proto se např. musí každý rok připravovat proti klasické chřipce k očkování nová vakcína, která vychází z typu, který se pravděpodobně bude šířit. Závažnější je antigenní zvrat, kdy se náhle zásadně změní antigenní vlastnosti viru. Po antigenním zvratu virus chřipky disponuje buď novým subtypem hemaglutininu nebo novým subtypem hemaglutininu i neuraminidázy.

A teď pánové a dámy to podstatné co si nikdo zatím asi stále neuvědomuje a to, že nový koronavirus je antigenně odlišný od dříve se vyskytujících chřipkových virů v lidské populaci, protože nemohl vzniknout jejich mutací a rekombinací. Nová nákaza to dokládá hned dvakrát – globálnímu šíření se prakticky nedá zabránit a to horší nás teprve čeká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Úroveň zdravotní péče je nižší než např. u nás.
Rodiny jsou vícečetné, žijící/družící se pohromadě. S mnoha „přestárlými“
rodinnými příslušníky. Ano, Italů je 6× více než Čechů.
Sever je na tom s hygienou a informovaností sice lépe, než jih Itálie. Asi je to, ale málo.
Zápal plic (možný druhotný projev) si „vyleží“ snadno, kde kdo. Zejména starší pacienti. Doma i v nemocnicích i s jinými diagnozami

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Už jsem tu odpovídal: protože Itálie má (spolu s Japonskem) nejstarší populaci (nejvíc lidí nad 80 let).
U nás taková smrtnost nehrozí, jednoduše proto, že muži ročníky 1940 a starší jsou už díky špatné životosprávě a rozšířeným civilizačním nemocem typu mozkové příhody, rakoviny trávícího traktu atd. už dávno na pravdě Boží …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Stále je to COVID 19, čili zmutovaný SARS. Je méně virulentní (nakažlivý),
než SARS a koronavirus chřipky.
Určitý podíl na roznosu nákazy měla též všudepřítomná klimatizace aj.
(autobusy, letadla, letiště, hotely, banky, nemocnice atp).

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mosoji, plácáš nesmysle. Zrovna na ledvinovou koliku ti žádný dochtor nic nedá, pokud si není jistý ledvinovou kolikou. Nic ti edá, pokud netuší, co ti je. Osobní zkušenost. A to nešlo o nějakou sanitku, ale o fakultní nemocnici. Dokud neudělali vyšetření, nic jsem nedostal a zjistil jsem, že bolest zubů je proti ledvinám lehtání pírkem. Infuzi fízáku dostaneš, dostaneš proti poklesu krevního tlaku a proti dehydrataci. Ale žádný prostředek proti bolesti v tom fak není. A že by neměli někde fiziologický roztok? No tak tomu fak nevěřim. Když na to přijde, namícháš si ho doma. Jinak s tím zdravotnictvím v IT se taky pleteš. A mám taky osobní zkušenost. Jediný problém byl s komunikací. Bavit se v němčině nebo angličtině je pro ne nepřekonatelný problém. To je ale tak všechno. Jinak na tom rozhodně nejsou hůř, než my.

před 1544 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek