propusteni z vykonu trestu odneti svobody

dobry den,pred 3.lety jsem byl nepodminene odsouzen za mareni vykonu ur.roz. „jizda bez r.p. kterou jsem nekolikrad porusil“ dale za trestny cin kradeze v prvnim odstavci,to znamena:247 ost.1 pismeno „e“. byl jsem propustenej na podminku,zkrati se me po „amnestii“ nejak tento trest?pride me neco postou,nebo se mam na to informovat sam?diky za odpoved

Odpovědi
standa

Na ten první trestný čin (maření výkonu úředního rozhodnutí) se novela trestního zákoníku NEVZTAHUJE.

Co se týká trestného činu dle § 247/1.e) tak v tomto případě bude trestný čin i NEVYKONANÝ ZBYTEK trestů po 1.1.2010 zrušen a nově bude tento skutek překvalifikován na PŘESTUPEK. V rámci přestupkového řízení bude udělena pokuta, o jejíž velikosti nemám ani potuchu (max. 15.000 Kč)

Informovat se nemusíte, měl byste dostat od soudu dopis a následně příjde dopis i od obecního úřadu, který bude řešit ten ´nový´ přestupek. Kdy to bude nevím, snad do konce ledna.