Proplácí se přesčasové hodiny u zaměstnanců s ročním platem?

přesčasové hodiny

Odpovědi
Tomas12

pokud nařídí práci přesčas zaměstnavatel, zaměstnanec má nárok dle zákoníku práce na odměnu odpovídající průměrnému výdělku zvýšenému o 25%, při práci o víkendech o 100%. Je tedy jedno, jakým způsobem je stanovena mzda, nárok na proplacení přesčasových hodin máte.

Na druhou stranu v praxi zejména na manažerských pozicích bývá v pracovních smlouvách ustanovení, že práce přesčas je zahrnuta ve smluvní mzdě, takže v takovém případě by nárok na proplacení nebyl. Smlouvu si tedy pořádně zkontrolujte.