libin99

Pronájem bytu bez smlouvy. Ahoj lidi potřebuju zjistit jak mám dostat peníze od nájemníka když se odstěhoval

smlouvu o pronájmu spolu nemáme. Děkuji.

Nejlepší odpověď
není možná

Podnájemník věděl o tom, že když není sepsaná ubytovací smlouva, že je ve výhodě. Nemůžete ho žalovat bez rozmyslu toho co se stane. Soud by mohl vyměřit daně a penále. Kdyby se to finanční úřad dozvěděl. Pro příště brát platby dopředu nebo kauci.

Další odpovědi
briketka10

nemáte-li podpis, nebudou peníze za pronájem..
nevím jestli by pomohli svědci, myslím sousedé, ale v tomto případě těžko, záleží na tom, jak dlouho tam bydlel, ale to by jste si mohl také vymyslet a nikomu nic tímto nedokážete..

Doplňuji:
nyní si nově napište i smlouvu o pronájmu..

manon

Bez smlouvy ani ránu. A ani pak není vyhráno. Existuje dnes dokonce takové „sdružení podnájemníků“, kteří pronajímatele cíleně napalují a předávají si zkušenosti. Prostě pár měsíců zadarmo bydlí…takové vrány…a jdou pak zase o dům dál. Těžko se honí, nebydlí na adrese trvalého pobytu. Vědí, jak těžko je soudy doženou. Zneužívají toho. Jestli najdu to povídání, dodám později odkaz.