Avatar uživatele
anonym

Promlčecí lhůta

Dobrý den. Když je dluh u Providentu starý 6 let a teď mi přišlo že podají návrh na exekuci, není to už promlčené? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 4486 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Charlie

Pracuji u Providentu na inkasním oddělení. Pokud Vám přišel dopis po delší době, Vaše pohledávka už buď bude na Centrálním vymáhání pohledávek nebo druhá možnost, že ji firma prodala externí inkasní agentuře-to je horší možnost. To potom zaplatíte dluh u Providentu a ještě inkasní agentuře poplatek. (cca 10.000,-)
Být Vámi, co nejdříve kontaktuji pobočku pod kterou spadáte nebo osobu uvedenou v dopise.
Hodně štěstí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Takže když si půjčím peníze,od kohokoli,budu čekat na promlčecí lhůtu,abych je nemusela vrátit?Rychle se s nimi zkontaktujte,navrhněte splátkový kalendář,hlavně nedělejte mrtvého brouka a nemyslete si,že po šesti letech je to promlčené...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

To by bylo asi fajn,nikdo by nesplácel a po nějaké době by se mu dluh promlčel.Nejsem právník,ale myslím,že si doma hezky ukliďte a čekejte na návštěvu exekutora,nebo rychle dluh doplaťte,pokud to jde.Až vám sečtou dluh+úroky+soudní výdaje+provizi exekutora,tak to bude o mnoho a mnoho víc,než jste si půjčili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Pokud nebyla uplatněna námitka promlčení PŘED vydáním exekučního titulu (nejspíš platebního rozkazu), a platební rozkaz nabyl právní moci..., tak výkon rozhodnutí (=exekuce) může být vykonán kdykoli během 10ti leté promlčecí lhůty (§ 408 odst. 1 obch. zák).

TAKŽE PROMLČENÉ TO NENÍ !

---------

V otázce, na kterou odkazuji níže, jsou docela přehledně popsány různé promlčecí lhůty pro různé právní situace...

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ promlceci-doba-otazka-nejspis- pro-standu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NickD

Okamžitě je kontktujte a domluvte si splátkový kalendář! Vše samozřejmě písemě! Odpadnou vám tím další pladby za exekuci ,atd.
V tomto případě po vás budou chtít doplacení částky v měsičních platbách.Všechny doklady si pečlivě uschovejte.Nezaplacení jedné splátky je považováno za porušení a okamžité odsouhlasení exekuce se všemi důsledky!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hong Kong

NALÉHAVÁ NABÍDKA PŮJČKY S NÍZKOU ÚROKOVOU ÚROKEM 3% PLATÍ HNED TEĎ. Akvizice na podnikatelský úvěr a všechny ostatní související půjčky KRISTICKÉ ÚVĚROVÉ FONDY vás pokryly, máme pro vás speciální nabídku, nabízíme vám platformu, kde můžete využít půjčku s úrokovou sazbou 3% na zajímavé období od 1 do 35 let, jsme spolehliví, důvěryhodní a legitimní. Nabízíme půjčku od minimálně 5 000 $ do maximálně 80 000 000 $: 00. Zájemci by nám měli laskavě poslat zprávu prostřednictvím portálu společnosti a vyplnit formulář žádosti prostřednictvím whatsapp: +256756543536 nebo e-mailu: christharmonyloanfund@gmail. com

Nový příspěvek