Lenča

Promlčecí doba u koupno prodejní smlouvy.

Ahoj,v 2005 jsem koupila nemovitost,v 2008 jsem ji prodala.Ted chce po mne kupující soudně vymáhat částku, kterou zaplatil do spoločenstvý za úvěr, který bral původní majitel na plast. okna (nevěděli jsme o tom).Mám právo soudně vymáhat zaplacené náklady po původním majiteli?Od naší koupy uplynuli více než 3 roky.
Doplňuji:
Nemovitost je v osobním vlastnictví,ale spoločenství si platí bytové družstvo, které ho spravuje.

Nejlepší odpověď
Dandi

Pokud jsem to dobře pochopil, tak se jedná o nemovitost v jakémsi družstevním vlastnictví a zástava (půjčka) nebyla vedena u KÚ. V takovémto případě soudní nárok nový majitel nemá, protože je pouze člen družstva a né majitel nemovitosti. Jako člen má svá práva (tedy užívání nemovitosti), ale také povinnosti, ke kterým může patřit také třeba splácení dluhů.

Další odpovědi
Attack-design

nemá nárok