znojmo

promlčecí doba při falšování pokladních bloků

účetní obecního ůřadu vydávala pokladní bloky bez číselného označení bloku

Nejlepší odpověď
Mili @

Nějaká „unterwasserman­nka“, co????
😁

Další odpovědi
standa

Skutečnost, že pokladní vydávala pokladní bloky BEZ číselného označení, není sama o sobě žádným vážným problémem…, nejspíš se bude jednat ´jen´ o určité porušení zákona o účetnictví.

Pokud by však za „nečíslováním“ pokladních dokladů šlo vysledovat určitý úmysl, jak některé doklady nechat ´zmizet´ nebo naopak některé doklady nechat uměle vzniknout a existovaly by pádné důkazy, pak by se mohlo eventuálně jednat i o trestný čin např. Zpronevěry apod.

Případné promlčení zmiňovaného protiprávního jednání se bude odvíjet od kvalifikace tohoto protiprávního jednání a může se pohybovat od 3 do 10 let.

Je těžké z takto zjednodušené otázky předjímat o jaký druh protiprávního jednání by se mohlo jednat…, já se kloním spíše k 10 letům, protože by se mohlo jednat klidně i o „právo na náhradu škody způsobené úmyslně“, kde je 10ti letá sazba promlčecí doby.