fira

Profesní průkaz.

Musí mít řidiči traktorů profesní průkaz?

Nejlepší odpověď
tom004

Musí,pokud to bude zaměstnán jako řidič,nebo bude traktor používat ke svému výdělku,pro jinou osobu,nebo firmu.Nemusí,pokud ho bude používat pouze pro svou potřebu.Tedy,pokud jsi se opravdu ptal na profesní a ne řidičský průkaz.

Další odpovědi
Alesh

K řízení traktoru potřebuješ mít řidičák skupiny T.

Traktory a pracovní stroje, skupina T (od 17 let):
skupina T – Řidičské oprávnění skupiny T opravňuje k řízení traktoru a samojízdného pracovního stroje, k motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo.

Zdroj: http://www.e-autoskola.cz/ri­dicsky-prukaz/