bolak

Prodávají se zahradní reflektory i na jiný způsob „pohonu“, než je 220 V?

Potřebuju osvětlit větší plochu, takže solární asi nebude připadat v úvahu.. Zřejmě nemám předpokládat, že když motorovka funguje na benzín, tak bude existovat nějaký reflektor který pojede taky na benzín, co? Nebo na autobaterii nebo tak..

gecco: tomu já nerozumím, a kolik by to stálo, aby to osvítilo 100m2?
boreczech: to bude asi nějaký slabý ne?
JájsemRaibek: kolik to stojí, hodíš mi odkaz? a bude to fungovat i v zimě? to se asi nenabije za těch pár hodin světla, aby to svítilo v noci.. a jak hodně toho osvítí? je to zapínatelný a nebo to prostě, jakmile se setmí, spustí samo a jede tak dlouho dokaď se to nevyčerpá?
honza19hk: to nevim co to je, ale má to hodně dlouhej název, takže to asi bude stát hodně peněz..

Nejlepší odpověď
gecco

Na autobaterku – otázkou je, s jakým příkonem a na jak dlouho chceš tu plochu osvětlit…
Ale jsou i „reflektory na benzin“ – říká se tomu elektrocentrála.
😉
_____________­_______________________
100 sqm je ´drobec´, i na hodně dobré osvětlení by ti stačily cca 4 ks 20W LED reflektory (á 500,–) a nejlevnější centrálka (>2.000,–).
Samozřejmě plus provoz (benzin).

Další odpovědi
anonym

pokud na autobaterii, tak venkovní LED reflektor na 12V.

12V 70W, nahradí až 350W halogen. to asi moc slabé není
https://www.led­sviti.cz/led-reflektor-12v-70w-bila/

honza19hk

na baterku zapomeń, ta nemá takovou kapacitu. Co takhle ale elektrocentrála. dělají se různě silné, klidně ti můžu pučit 48kW nebo 320kW, ta 320 utáhne malou obec.

zjentek

alternativa:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=zahradn%C3%AD+o­lejov%C3%A9+lou­%C4%8De&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0a­hUKEwiBjNKSzqjJAh­VLDCwKHbVqDTAQ­sAQIIw
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=zahradn%C3%AD+o­lejov%C3%A9+lam­py&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwjCgJDGzaj­JAhWEBiwKHX1a­AC4QsAQIHA
..ale ta práce bude podle toho vypadat ;(

JájsemRaibek

Existuje i solární reflektor. Mám tři a jsem spokojen. Má dvě funkce a to jak světlo, tak pohybové čidlo. Možnost osvětlení je až při poklesu intenzity venkovního světla.
Kupoval jsem jej v Lídlu a stojí okolo 3 stovek.
V zimě to funguje, při poklesu venkovního světla a pokud je pohyb, tak svítí. V souasné době není v prodeji, ale zase bude. http://www.ak­cniceny.cz/de­tail/led-solarni-reflektor-1596403/

Michálek1245

Dobrý den, svítí to pořád nebo jen příležitostně? Jestli nemůžete použít 220 V ze sítě, tak si je sám vytvořte. Půjčovna elektrocentrála Praha vám na příležitostné svícení určitě zajistí dostatečně silný agregát na to, abyste si osvítil to, co všechno potřebujete. Ale jako samozřejmě záleží na tom, co si od toho vlastně pořádně slibujete. :)

JájsemRaibek

Ještě doplním: Dobít se stačí, nesvítí furt pokud je tma, ale jen při pohybu. Ale lze přepnout, aby svítilo i furt-to jsem nezkoušel jak dlouho svítí.

bolak

100m2, a mělo by tam být vidět alespoň tak aby se dalo pracovat, nemusí to bejt jako ve dne :)

zjentek

a budeš z jednoho místa osvětlovat 10×10m a nebo třeba 2×50m?

bolak

10×10

bolak

čtvereček