reika

Proč žloutnou listy na pěnišníku?

Zdravím všechny. Začaly mi žloutnout listy na pěnišníku a opadávají. Nevíte, co s ním je? Jak ho mám ošetřit? Děkuji.

Odpovědi
cochee

A nemůže to být náhodou tím, že je podzim? 😛 Ne všechny rododendrony jsou stálezelené. A koneckonců i stálezelené rostliny mění listí, jen to dělají postupně a rovnoměrně, ne stylem „hurá všechno dolů – hurá všechno narůst“.
Pokud je to stálezelený kus, buď má nedostatek železa a/nebo draslíku, ale teď už je před klidovým obdobím na hnojení pozdě. Nebo je napaden plísní od kořenů, to v případě, že ty zažloutlé listy se také svinují a rychle opadávají. To by se měly napadené části odstranit a celý keř postříkat speciálním fungicidem, ovšem jak napadené části vypadají, s tím nemám zkušenost.

paul1

Nesmí se k němu chodit čůrat 🙂. Jen jsem si vzpomněl na Genzera, jak vysvětloval pěstování žluté túje.