Anonym012

Proč z HDD nejde přehrát film v TV?

Zapojím HDD do (ty dnešní moderní) TV a chci přehrát film, píše mi to něco snad anglicky, že je nepodporovaný soubor a je to v AVI, tak by to teoreticky jít mělo. V čem je problém?

Nejlepší odpověď
Edison

Nemuselo. TV určitě nepodporuje tolik různých kodeků, jako comp, do kterého je navíc snadno doinstaluješ. Formát souboru a videokodek jsou dvě zcela různé věci.

Další odpovědi
dr.luha

Propoj si TV s PC pomocí HDMI kabelu (orientačně 5m/100Kč) a přehraješ všecko.

Arne1

A ten HDD připojuješ do TV jako interní disk anebo přes redukci na USB port ?

anonym

problém je v nějakém zaostalém softwarovém přehrávači který na počítači používáš a který nedisponuje potřebným kodekem pro video či audio stopu … avi koncovka vůbec nic nevypovídá o tom v jakém formátu je video a audio stopa, a těchformátů je bezpočet ačkoliv nejobvyklejší jsou h.263(což je DivX,XviD),h.264 a h.265 pro audio pak mp3, vorbis, ac3, aac, …

… řešení je prosté sehnat si lepší program pro přehrávání videí ve svém počítači a tady se asi nejlépe hodí přehrávač VLC který přehraje prakticky všechno. Ke stažení zde https://www.vi­deolan.org/

anonym

pardon špatně jsem si přečetl otázku, vidím že video nepřehráváš v počítači ale v TV, no tak tady je to naprosto stejný důvod jen narozdíl od PC nemá žádné řešení 🙂

anonym

… protože do TV nelze lepší přehrávač nainstalovat …