151kbar151

Proč vybouchla JE v Černobylu? Nechci po tom pátrat na webech, protože se mi z obrázků dělá blbě.

Spěchá!
Doplňuji:
A co dělali lidé v době výbuchu? Jaké byly jejich reakce?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Protože to jeden kokos posra*l =D
Viděla jsem o tom dokument, ten z těch hlavních říkal pořád, že je to dobrý a že ať mladý držej hubu, že on tomu rozumí.
Myslím, že to byl Datlov, ale jistá si nejsem.
Jo, zkouška =D … Tome, to by měl ještě dobrý – to naše chemikářka tenkrát při probírání kyseliny sírové – když jaksi dáme kys.sírovou na kostku cukru vyleze nám z toho velký hov*o a při druhé hodině zase řekla, že nám z toho vyleze velký hnědý penis =D tak si vyber =D

Další odpovědi
tom004

Jestli je to k nějaké zkoušce,tak to asi neprojde,ale pravda je,že někteří lidé na této směně byli namol.Tedy lidská chyba při nacvičování „nouzového odstavení“ reaktoru.Odfláknutá práce,zastaralé technologie,at­d.Všechno je možné,ale pravda zůstane vždy jen v oblasti dohadů.

DDarent

Proč se vám z tutoho dělá blbě??? http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cer­nobyl

led

Pravda je, že hlavnú chybu zohral ľudský faktor. Chyba organizácie práce.
Príklad v malom (bola som svedkom):
elektrikár dal na vypínač tabuľku „Nezapínať, opravuje sa“ a otvoril el.rozvodňu. došiel iný pracovník a zapol vypínač. ďalej snáď už nemusím písať. Ľudský faktor.
Podobné nedodržanie pracovného postupu a bezpečnostných predpisov sa stalo aj v Černobyle s veľkými následkami. Viď zverejnené dokumenty o Černobyle (nielen ruské). Väčšina ľudí priamo v JE reagovali (pokiaľ mohli) v rámci svojich možností a schopností.
Ostatní „vonkajší“ zasahujúci sa snažili zabrániť rozšíreniu ďalšieho ohrozenie.
Čo zlyhalo, boli vedúce orgány štátu.
PS.
Tom004,
prepáčte, ale v odpovedi si navzájom odporujete:
„…ale pravda je,že někteří lidé na této směně byli namol… …Všechno je možné,ale pravda zůstane vždy jen v oblasti dohadů.“
Teda tvrdiť niečo a súčasne to poprieť, (prosím, bez urážky), to so mnou trochu zatriaslo.

venkovan

Co dělali lidi ? Veřili jako vždy informacím agentury TASS a ČTK.
A proč to vybouchlo – jeden človíček chtěl vyšší požehnání od sovětů a technika se mu trochu vymkla z ruky.
On i západní svět nebědě co má dělat a než se někdo rozhoupal, tak mnoho lidí se doma střídalo v lampičce a večer tak svítilo dalším členům rodiny.