autacek

Proč vlastně je na tom Itálie s koronavirem o tolik hůř než Čína?

Odpovědi
Nandi

Protože je tam více starých lidí,kteří patří do nejohroženější skupiny.Další důvody nevím,ale určitě to nebude všechno.
Ještě posílám odkaz.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/proc-italie-v-textilkach-na-severu-zeme-pracovaly-desitky-tisic-cinskych-delniku-40317736?seq_­no=3&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Edison

Testování, testování, testování. Málo. A disciplína. Málo. Podcenění. Moc.

EKSOT123

Oblast Číny a Japonska se zřejmě poučila z epidemie SARS1, H5N1 aj. a byli podstatně lépe připravenia vybaveni než Evropa. Např. 130 milionové Japonsko má teď jen kolem 1000 případů, přestože tam všechny obchody a společné akce fungují. Co se Číny týče, tak pevné komunistické centrální řízení asi umožňuje dělat ráznější opatření než v demokratické Evropě. (Další věc je jen taková spekulace a není součástí odpovědi: mezinárodní komise SARS-CoV-2 zkoumala a našla důkazy, že virus je čistě přírodní. Komise ale zkoumala strukturálně proteinovou část (tělíčko) viru. Česká odbornice MUDr Soňa Peková ale zkoumala regulační sektor viru (velín, jak říká) a podle ní je virus s velkou pravděpodobností vícenásobně uměle pozměněn. Navíc divnou náhodou se právě v tom čínském Wuchanu v minulosti v laboratoři zkoumaly viry vč. příbuzného SARS. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gG7oEmuVrH0&t=863
Jak to tedy je není 100% jisté, protože k názorům naší doktorky se zatím světoví odborníci nevyjádřili. Takže je možné, čínská vláda dostala strach, že by mohlo jít o nešťastný únik umělého viru a o to tvrdší opatření zavedla proti jeho šíření. Ale jak píšu, to je pouze spekulace nad rámec odpovědi.)
Co se Itálie týče, o ní se toho psalo už více- hodně starých lidí, vícegenerační společné bydlení, vzájemné objímání, roznesení viru mezi staré lidi ošetřujícími nakaženými zdravotníky,…

dr.luha

V zemích, kde jsou zastoupeny více nepůvodní druhy se to šíří podstatně rychleji.

Mc Merkurion

… protože v Itálii je demokracie …

Pepa25

  • výrazně vyšší podíl starší populace – tento faktor je zdaleka nejvýznamnější
  • podcenění zahájení šíření
  • významný turistický ruch, který napomohl šíření