chatrc

Proč většina dětí nečte knížky, ale spíše deníky?

Myslím tím např.. Deník malého poseroutky atd…

Není pro ně lepší číst víc dlouhé a zajímavé články?

Nejlepší odpověď
gecco

Chceš body??

  1. přestaň vrámci svých otázek předkládat nepravdivá tvrzení („Proč většina dětí…“ – máš pro toto tvrzení nějaké podklady???
  2. nauč se česky – „Není pro ně lepší číst víc dlouhé a zajímavé články?“ – je ´perlou´…
  3. nepiš něco, o čem nic nevíš

___
BTW – Deník malého poseroutky je serií knih, znáš „víc dlouhý a zajímavý článek“, než je kniha – pokud velmu v potaz 1. díl, o více, než dvoustech stranách???

;-DD

Další odpovědi
agentka 1

Když pominu ten fakt, že pravděpodobně nemáš důvěryhodné zdroje a průzkumy, tak má odpověď zní, že kvůli vtipným obrázkům a snadno pochopitelnému ději. Nicméně dle mého pozorování a názoru, většina dětí deníky nečte. Já například chodím do sekundy. Já a moje kamarádka jsme zaryté fanynky Agathy Christie a J. R. R. Tolkiena. A i dřív jsem radši četla např. Štorcha a mé okolí na tom bylo podobně. Deník malého poseroutky je opravdu dnes hodně populární a nikdo se mu zcela nevyhne, ale jako kniha to vůbec špatné není. A otázka Není pro ně lepší číst víc dlouhé a zajímavé články? Zase záleží na dítěti. Některé potřebují lehký příběh a hodně obrázků.

Drap

Nevím jak jsi na to přišel. Myslím, že většina dětí čtou knížky, pokud tedy vůbec čtou.

hubice

protože je to víc baví a mají k tomu i ilustraci takže si ten děj můžou lépe představit a je to kratší někdo třeba jenom už vidí knížku která mám třeba 300 stran a nechtěj jí

melanie

Více obrázků, málo textu, ale i tak zajímavý příběh.

ivzez

Většina dětí čte to, co je zajímá.
Chceš tvrdit, že zmíněná kniha
není kniha?

Zamysli se příště více nad formulací otázky.
Není dobré vycházet jenom ze svého okolí.
Kolik znáš dětí? Víš kolik dětí žije jenom v ČR?
A víš, co čte většina dětí v ČR?