Gami.Pet

Proč tělo zvyšuje svou tělesnou teplotu když bojuje s nemocí? Jak se tím jako brání?

Nejlepší odpověď
anonym

Zvýšená teplota (okolo 38°C) pomáhá ničit bakterie i viry…
😉

Další odpovědi
marci1

„O horečce lékaři mluví, pokud teplota vystoupá nad osmatřicet, do té doby jde o zvýšenou teplotu a tu byste snižovat neměli, protože právě díky ní se tělu daří hubit viry či bakterie.“

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/jak-srazit-horecku-0n8-/zdravi.aspx?c=A121213­_153631_zdravi_pet

huxa

Nikoliv mowlo, bakterie a viry umírají při teplotách nad zhruba 39 stupňů, ovšem větší teplota zvyšuje rychlost dopravy bílých krvinek.