Tabea

Proč studovat vysokou školu, když není zdrojem mého potěšení a naplnění?

Nejlepší odpověď
pan Straka

Třeba k tomu, abys jednoho dne našel/našla práci, která Ti zdrojem tvého potěšení a naplnění bude.

Další odpovědi
Kelt

Ale máš nějaký cíl a k jeho dosažení bude lepší mít asi tu vysokou školu absolvovanou. To máš stejné, když se zeptáš. Proč musím odhazovat sníh z ulice a z auta?

Alesh

Tak tu vejšku zabal a jdi makat a uvidíš, třeba pak půjdeš znovu studovat a už tě to oproti práci těšit a naplňovat bude. 😉 Anebo pochopíš, že studium pro tebe zkrátka není a super je makat.

elkon

Každý by měl dělat to, co jej baví. Dělat něco z donucení nemá význam, člověk je pak otrávený a podle toho ta práce vypadá. Často u ní ani nevydrží.

Speed77

Tak ji nestuduj, vždyť tě nikdo nenutí. Je to zcela dobrovolné.

  1. Vem si „volno” od škol, od práce, pokud máš TROCHU peněz (skutečně jich nemusí být moc) a procestuj část světa nebo alespoň Evropy. I když bych možná počkal až trochu uvolní opatření (i ve světě)
  2. Zkus jiný obor/zaměření/školu
  3. Sežeň si nějakou práci, která by tě mohla bavit a mohla ti jít
  4. Začni podnikat, zabývej se investicemi a pasivními příjmy
  5. Najdi co tě baví, nějaký koníček, zálibu a dělej to

Pokud VŠ není pro tebe a nevidíš v ní smysl, tak ji prostě nedělej a zaměř se na něco jiného.

da ny

Kolik je asi na světě/v ČR studentů VŠ, pro které je studium zdrojem potěšení? :D
Odhadněte, kolik lidí na světě má/vykonává takové zaměstnání/práci (zdroj obživy), které je pro ně potěšením a naplněním? :) Kolik „vyvolených“ má to štěstí, že se ve výběru trefili do černého. Případně se dokáže ke své práci takto postavit. Kdo se dal na vojnu, musí bojovat. Můžete szvolit jinou školu, nebo si najít práci, která Vás bude naplňovat.
Vím o bývalém řediteli banky, který si pořídil domek na vesnici a pracuje roky, jako dřevorubec. Ing. ekonomie, která je spokojená u kydání koní a u práce s nimi. Jiná u kryv a koz, vyrábí na farmě skvělé kozí sýry. Oni si vybrali … :D
Dřevorubec, bez vzdělání musí být dřevorubcem, mnoho na výběr nemá…..

Drap

To záleží jen na tobě a zhodnotit to musíš sama. Každý kdo studoval měl nějaký důvod. Pokud nechtěl , tak nestudoval.

Ametyst

Vydržela bych to, rozhodně i ze zvědavosti. Mně obvykle to, co jsem studovala, začalo víc a víc bavit, jak jsem pronikla pod povrch věcí a víc to chápala. Záleží ale na mnoha okolnostech, jako je např. osobnost pedagoga, distanční výuka ap.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.