Avatar uživatele
rybíz

Proč spousta z vás nemůže napsat srozumitelně a bez chyb aspoň otázku?

To si to po sobě nemůžete aspoň přečíst? Jak máme po vás luštit, co vlastně chcete vědět?
Doplňuji:
U nás na Moravě se říká aspoň. Ale o nářečí nejde! To jsem nemyslel. Jde o to, abychom rozuměli otázce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, flodur před 4969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Neřešte to, řešil se tu pravopis několikrát.
Každý má talent na něco jiného!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gwen

Správné je jak alespoň, tak aspoň.
A proč to nemohou napsat správně? Ale mohou, jenomže neumějí, tak je to. Začínáme být národem nevzdělanců a ani to nevyburcuje Ústav pro jazyk český z letargie a svého vlastního ustrnutí v tiché spokojenosti se svým postavením. Není k okrase, k osvětě, k poučení, k záchraně a udržení jazykové úrovně Čechů – tak k čemu vlastně je?
BEAES: Velkorysost k nedostatku talentu je namístě u tance, zpěvu, krasobruslení, psaní veršů, kreslení nebo u ručních prací. Nebýt schopný správně psát a mluvit rodným jazykem nemá s talentem nic společného – je to neomluvitelný nedostatek základního vzdělání.

Miroslavst: Opakuji: Spisovné je jak alespoň, tak aspoň. Máte-li jako já před sebou Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost, vydaný nakladatelstvím ACADEMIA, nalistuje si str. 18, první sloupec zleva, a přesvědčte se sám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alexandra

Rybíz má pravdu,na chyby a na nářečí si člověk zvykne,ale někdy vůbec nejde pochopit,na co se tazatel ptá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Oni ti lidé moc nepřemýšlí jinak by tomu chudákovi češtinovi nedávali tolik na frak.Záleží jaký dávali ve škole pozor. Pro jistotu jsem si také koupil pravidla českého pravopisu. Za 50 let co jsem vyšel ze školy jsem lecos zapomněl.

Doplňuji:
V počítači lze také nastavit kontrolu pravopisu program špatně napsaná slova označí čeveně.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Spisovně je alespoň a ne aspoň. Když už tedy :D
Ale jinak máš samozřejmě pravdu. A nejlepší jsou takové otázky, kde mezera nemezera a pak to úplně ztrácí smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Zjistěte si stav našeho školství a buďte rád, že ještě někdo umí vůbec psát.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek