Dr. Darko

Proč si někteří lidé zalepují kameru na notebooku? Je to paranoia, nebo nás opravdu můžou sledovat?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Můžou, pokud si připojený k síti, online.
Není težké hacknout kameru.

I šéf FBI doporučuje přelepit w-kameru lepící páskou: :'D
https://www.svet­hardware.cz/pre­lepeni-webkamery-paskou-doporucuje-i-sef-fbi/43132

Další odpovědi
anonym

Pokud bych měl na PC Windows lepil bych tu kameru taky – ne paranoia to v tomto případě není, zkušenosti ukazují že to má své opodstatnění (na linuxu či macos už to dává smysl výrazně méně)

Ten důvod je prostý, windows jsou pod permanentními útoky ze všech stran. Vděčí za to stádnosti svých svých vlastních uživatelů, jejich průměrně nízké IT gramotnosti a obecně proslulé nepozornosti při vyskakování varovných hlášení. Hackeři vědí že na uživatele jiných OS nemá smysl útočit, úspěšnost by byla mnohem mnohem nižší a útok by byl i s ohledem na lepší úroveň zabezpečení těchto systémů náročnější.

Existují nepřeberná množství diskusních fór a sociálních skupin specializující se jen na tyto metody špehování skrze různé exploity windows systému, a postupy popisují do té míry že je jsou schopni reprodukovat i technicky méně zdatná individua či dokonče děti 🙂 stačí jen postupovat podle návodu a použít cizí kód který daný exploit zneužívá, ani nemusíte umět programovat. Z toho důvodu pravděpodobnost že někdo může ovládat vaší kameru dálkově je relativně významná a roste s počtem lidí kteří mají nebo alespoň jednou měli přístup na váš PC včetně všemožných servisních techniků …

Dochy

Tak je otázka co by asi tak zrovna u Tebe kdo uviděl, ale nebezpečí šmírování tu je. U stolního počítače bych kameru připojil jen na dobu kdy ji potřebuju a u NTB má smysl to zakrytí (netýká se exhibicionistů)

Edison

Je to paranoia. Můžou sledovat… stejně, jako jakýmkoli jiným technickým prostředkem. Přelepaní kamery je plivnutí v oceánu, zrnko písku na Sahaře v možnostech sledování.

Je s podivem, že o tohle se lidi staraj a pak na sebe vyblejou všechno na mnoha sociálních sítích, v mobilech, platebníma kartama, emajlama…

Onehdá jsem viděl krásný videjo, jak na jednom letišti si vytipovali osobu, během několika minut nenápadně získali mraky osobních údajů na netu a sehráli super divadlo, jako že vytiskli noviny s jejich fotkou, s titulkem, jak je to hledaná osoba, zakomponovali do zpráv běžících na místních televizích… dokonce i místní hlášení se o nich zmínilo… To bylo překvápko, co všechno o těch lidech byli schopni během několika minut až desítek minut sehnat za informace…

Tak k čemu přelepovat kamery??? To může platit leda v nějakých extra zabezpečených systémech… Jinak jsme děraví a průhlední…