tforro

Proč se změní barva semen u slunečnice oproti barvě, která byla zaseta?

V roce 2015 jsem koupil bílá semena slunečnice. Vyrostly velké, 3m vysoké rostliny a některé tyto rostliny měly semena černá. Letos jsem vzal bílá semena z loňska a nyní sklízím slunečnice a opět některé rostliny mají semena černá. Proč tomu tak je? Pokud příští rok nasadím ta černá semena, jakou barvu budou mít semena? Bílou, černou, fialovou???

Odpovědi
anonym

Jestli v tomto případě nedošlo ke skřížení s jiným druhem slunečnice.To je pravděbodobné,je­likož v naší vlasti roste cca 5druhů slunečnice a jeden kříženec.