nnn1

Proč se v angličtině používají slova „the“ a „a“ když nic neznamenají?

Nejlepší odpověď
Terryle

Ale ona něco znamenají, jen se nepřekládají. THE je něco jako TEN – znamená, že mluvíš o nějaké konkrétní, jedné věci. Kdežto A je „nějaký, jeden“, prostě něco, na čem moc nezáleží nebo co neznáš. A cat je cizí kočka, kterou uvidíš poprvé někde na rohu. The cat je kočka, o které už něco víš a kterou si nespleteš s jinou… V češtině se to vlastně používá taky: na prahu nám sedí nějaká kočka – cizí, kterou jsme nikdy neviděli… kdežto TA kočka už je zase zpátky – už jsme ji někdy viděli a poznáváme ji.

Další odpovědi
quentos

protože mají jistou funkci. V češtině máme taky spoustu takových slov, třeba spojky a částice – taky nic neznamenají, ale mají ve větě zkrátka svou funkci.
Taktéž členy mají svou funkci – člen neurčitý naznačuje, že věc buď blíže neznáme, nebo o ní hovoříme poprvé; člen určitý naopak naznačuje věc známou či jedinou svého druhu.

Členy nejsou jenom v angličtině. Vyskytují se třeba i v němčině (tam jsou ještě složitější, jelikož se i skloňují), francouzštině, španělštině, italštině…

fofbal

nnn1 – co jsi dělala při výukách anglického jazyka? Jinak by jsi tohle nemohla napsat.