Avatar uživatele
nnn1

Proč se v angličtině používají slova "the" a "a" když nic neznamenají?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, BENYTA, 1popelka1 před 4243 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Ale ona něco znamenají, jen se nepřekládají. THE je něco jako TEN - znamená, že mluvíš o nějaké konkrétní, jedné věci. Kdežto A je "nějaký, jeden", prostě něco, na čem moc nezáleží nebo co neznáš. A cat je cizí kočka, kterou uvidíš poprvé někde na rohu. The cat je kočka, o které už něco víš a kterou si nespleteš s jinou... V češtině se to vlastně používá taky: na prahu nám sedí nějaká kočka - cizí, kterou jsme nikdy neviděli... kdežto TA kočka už je zase zpátky - už jsme ji někdy viděli a poznáváme ji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

protože mají jistou funkci. V češtině máme taky spoustu takových slov, třeba spojky a částice - taky nic neznamenají, ale mají ve větě zkrátka svou funkci.
Taktéž členy mají svou funkci - člen neurčitý naznačuje, že věc buď blíže neznáme, nebo o ní hovoříme poprvé; člen určitý naopak naznačuje věc známou či jedinou svého druhu.

Členy nejsou jenom v angličtině. Vyskytují se třeba i v němčině (tam jsou ještě složitější, jelikož se i skloňují), francouzštině, španělštině, italštině...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fofbal

nnn1 - co jsi dělala při výukách anglického jazyka? Jinak by jsi tohle nemohla napsat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce