Proč se u aku nářadí místo příkonu uvádí napájecí napětí? Je to proto aby si zájemci neuvědomili jeho skutečný výkon?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Ano, je to přesně z toho důvodu.
Pokud uživatel vlastní vrtačku do elektřiny s výkonem 650W a vidí na krámě aku s příkonem 700W, vůbec si neuvědomí, co ho na škole učili 🙂

Navíc zajímavý bonus: V Kauflandu jsem vyfotila vrtačku, která měla příkon 650W a výkon 750W 🙂 No nekupte to 🙂

Další odpovědi
Hykam

Při vyšším napětí baterie odebírá spotřebič menší proud při stejném výkonu (dle Ohmova zákona) tudíž se baterie pomaleji vybijí (delší výdrž na jedno nabití)

pat a mat

Pro Lenjičku: nevím která akuvrtačka s příklepem má 700W, vidím jen takové se kterými se dá udělat dírečka do dřeva nebo provrtat hliníková fólie.

Zajímal jsem se o výkon, ne o výdrž i tak si myslim že pro výdrž je rozhodující jiný ukazatel.