martiveta

Proč se říká, že rostliny zvlhčují a ochlazují vzduch?

Je to prý jeden z významů okrasných rostlin.

Nejlepší odpověď
annas

Před chvílí jsem na stejnou otázku odpovídala. Rostliny zvyšují vlhkost vzduchu, uvolní do prostředí více než 95 % vody, kterou absorbují. Tím snižují i pocit tepla.

Další odpovědi
mosoj

Rostliny ve dne spotřepovávají kysličník uhličitý který potřebují k fotosynthéze.
V noci naopak spotřebovávají ze vzduchu kyslík. Proto by v ložnici nemělo být mnoho květin. Samozřejmě že se z listů odpařuje voda a ta zvyšuje relativní vlhkost v místnosti. Rostliny se ale odpařování brání a mají na to různé machanismy ( natáčení listu , zmenšení plochy listu stočením a pod).
V přírodě má největší význam jejich zastiňující účinek, který brání odpařování vody ze země.