ahold

Proč se odběr vzorků na Covid-19 dělá někdy z nosu a někdy z krku?

Ve zprávách TV vídám oba tyto způsoby. Co rozhoduje o způsobu? A je rozdíl ve výsledku?

Nejlepší odpověď
marci1

Oba způsoby jsou možné.
Koronavirus může být diagnostikován podobně jako další virové infekce ze vzorku krve, slin nebo tkáně. Odběry se proto provádí odběrem krve jehlou, vatovým tamponkem z dutiny ústní nebo nosu. 🙂
https://www.le­karnahartmann­.cz/co-vsechno-byste-meli-vedet-o-koronaviru-covid-19

Další odpovědi
Drap

Také se někdy berou z krve a ze stolice. Jsou různé způsoby testování a testů-

Ametyst

V naší okresní nemocnici berou vždy vzorek z krku i z nosu. 2 výtěry od jednoho člověka.