mosoj

Proč se nyní nemluví o církevních restitucích ?

Před volbami se slibovalo že je pozastaví .

28.12.2013 09:45 jksingl – Církevní restituce = krádež za desítky miliard
Restituce: Josef Klíma, 4.11..2012 11:02:59 Restituce majetku církví ? Nikoli … je to megatunel! Když jsem 10.1.2012 psal článek na téma darování majetku církvím ani jsem netušil, jak velikou budu mít pravdu se svou lehce konspirační teorií o tom, u koho nakonec skončí majetek, který hodlá Kalousek, Schwarzenberg a spol církvím darovat. Zde nabídnu nejprve k opakovanému přečtení ten starší článek : [odkaz na stránku] .......a pojďme si říci, co se nového „profláklo“ . Máme zde věc, o které se vůbec nemluví, jako by se nikdy nestala ..... evidentně si stávající vedení církví velmi přeje, aby se tu skutečnost veřejnost nikdy nedověděla, a aby se na ní zapomnělo : Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností."Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší! Nejen on, ale i další opoziční představitelé se vyslovili pro restituční tečku.Kardinál Tomášek upozornil také na to, že nejde o žádný majetek zabavený komunisty, jak tvrdí ti kteří se těší na příspěvky do stranických kasiček a konta jedinců…,, !!! Úplné vypořádání poměrů s římskokatolickou církví tedy proběhlo 1.8.1991 !!! Právník a vedoucí katedry práva Bankovního institutu Aleš Rozehnal vypracoval analýzu ze které vyplývá, že právo, které měla církev k majetku, který užívala, nebylo vlastnickým právem, i když se vlastnickému právu podobalo. Oproti vlastnickému právu totiž podléhalo řadě omezení. Naopak majetek, který má být podle předkládaného návrhu církvím vydán, na rozdíl od minulosti žádným omezením podléhat nebude, a subjekt který ho obdrží, bude odlišný od právnických osob, kterým byl vyvlastněn. O majetek v případě katolické církve přišla veřejnoprávní instituce, která se při proměnách legislativy proměnila v soukromého vlastníka. Prohlašované restituce jsou tedy pouze zavádějícím názvem pro naprosto nové uspořádání majetku a jeho systémové zařazení … politicky nekorektně řečeno jde o darování majetku soukromým subjektům, který mu v roce 1948 rozhodně nepatřil , protože tento soukromý subjekt prostě neexistoval … jinak řečeno, jde o krádež a vytunelování státního majetku ve prospěch soukromého subjektu ! Další právní rozbor od profesora Právnické fakulty UK Václava Pavlíčka, odborníka na ústavní právo a Benešovy dekrety říká : "Za první republiky nikdo nepochyboval o tom, že majetek katolické církve má veřejnoprávní charakter. Když návrat k tomuto stavu není možný, stát by katolické církvi vydávat majetek neměl! A ještě je tu jedna důležitá otázka: Je všeobecně známo, že třeba v případě katolické církve podléhá veškerý její majetek přímo správě Vatikánu. Je součástí majetku Vatikánu – ergo darované nemovitosti a pozemky se stanou majetkem cizí mocnosti ..... a ejhle … čin, který naruší územní celistvost České…

Odpovědi
anonym

Ještě není sestavená vláda, která bude restituce řešit!

Alesh

Chceš dlouhou odpověď nebo krátkou? Dám ti tu krátkou: Je po volbách. 😉

Hamon

Hitler také říkal, že chce pouze Sudety a tím jeho územní nároky končí. A přestože mají papežové plná ústa chudoby a pokory, vzhledem k tomu, že katolická církev si s NSDAP v ničem nezadá, není se čemu divit.

pusinka50

Je to prostě svinstvo, které páchaly minulé vlády a i současně tvořená vláda na lidech. Tím, že KDÚ-ČSL se dostane do vlády, bude skutek naplněn, proto chtěli ministerstvo zemědělství, jen proto, svi-ě jedni!!! Pak už naší republice nezbyde nic, vše je již rozkradeno, zprivatizováno, prodáno! Za pár let přijde bankrot naší republiky a budou jí vlastnit ti, kteří mají dnes dost peněz na nákup státních dluhopisů