kazisvět

Proč se nevyrábí notebooky s větší LCD a SSD disky?

Možná jsem špatně hledal, ale nikde jsem nenašel notebook s LCD 15 palců a výše, který má už v základní sestavě SSD disk. Nepotřebuji velkou kapacitu pevného disku (což je nevýhoda SSD), naopak potřebuji rozumně velký display. Je můj požadavek na noteboook tak specifický nebo důvody proč se takové notebooky nevyrábí jsou jiné?

Nejlepší odpověď
rynek878

možná, by se Vám hodila k informacím tato stránka:

Zdroj: http://www.msi-notebook.info/no­tebooky_msi.htm

Další odpovědi
GangstaHelper

Protože u větších notebooků se už nevyplatí investovat do SSD disků. Takové notebooky mívají dostatečně silné baterie a výhoda ve spotřebě SSD disku ve srovnání s HDD už není tak zřetelná. Váha ostatních částí větších notebooků je už taková, že rozdíl mezi takovým notebookem s SSD nebo s normálním HDD pak není tak znatelný.

sobol

A co si koupit 15" ntb a dokoupit SSD disk? Rozídly v rychlostech SSD discích jsou docela velké proto bych dal přednost si ten disk vybrat sám.
Doplňuji:
2GangstaHelper: Máš pravdu, ale ta rychlost oproti plotnám, vžžžuuuuuuummm…

kazisvět

Takže výrobci notebooků s většími LCD si myslí, že uživatele vyšší přístupová rychlost přes SSD tolik nezajímá? Nejspíše považují za hlavní výhody SSD nižší spotřebu a hmotnost, pro mne je rychlost nejdůležitější. Moc to nechápu, nezdá se mně, že by byl můj pohled tak výjimečný. Je hodně uživatelů notebooků, kteří mají notebook jako náhradu desktopu a přenášejí jej pouze občas, takže by rádi vyměnili vyšší rychlost za vyšší spotřebu a hmotnost.