Poklička

Proč se někdy řika, Sranda musí být i kdyby na Chleba nebylo?

Nejlepší odpověď
www

Stejný význam má moho podob.
Legrace=dobrá mysl a pozitivní myšlení pomáhá člověku překonávat různá životní úskalí, což je význam toho rčení.
Je to dokázáno i vědecky, ale přišli na to už dávno naši předkové.
Doplňuji:
Tedy říká se to proto, poněvadž je to stará a vyzkoušená pravda.
Vezmi si třeba jen pohřební hostinu. Utápět se příliš dlouho žalem pozůstalým jen uškodí, minimálně neprospěje-i to je jedn z důvodů té hostiny.

Další odpovědi
štamgast

Já zase znám Sranda musí být i kdyby matka umírala na tuberu a kdyby fotra věšeli.
No protože sranda musí být i kdyby byli lidé chudí a neměli nic.

anonym

S humorem a dobrou náladou jde vždy všechno mnohem lépe( navíc to nas..e tolik lidí, že už ta představa stojí za to.)
Pokličko, jsme v ČR tady se jména podstatná jako sranda a chleba píšou velkým písmenem jenom na začátku věty. Klídek, angličtinu sem netahej. Čeština je dost složitá už i bez toho.

marci1

Protože s humorem se všechno, i to nejhorší snáší lépe. „Vždy s úsměvem“ ! 🙂

Liliana Steh

No kdyby na chleba nebylo tak brzy umřeš hlady ale pořád je lepší umřít se vtipem na jazyku než s pláčem ne?

Lordcruss

Protože sranda být musí