dust8

Proč se nedělá mini čistička vzduchu do počítačových skříní, která by zamezila usazování prachu ve skříni, filtrech?

I ostatních komponentech? Myslím nějakou malou, která by měla napájení ze základní desky.

PC skříně mají často nějaký volný prostor. Třeba by mohla mít sensor pro přes program ve windows k infu o zaplnění prachem.
Pak jí jen vyndat vyčistit a hotovo.

Jediné čím si nejsem tak jistý zdali by třeba nenarušila proudění vzduchu ve skříni?

Odpovědi
Nick42364

Ono více než dost stačí když si (dle potřeby) jednou za rok,dva při skvělé údržbě a pokoji kde je klimatizace a nesvítí tam až moc světla a je tam dostatečný „air flow“ – proud vzduchu, stačí i doma (úplně nejlépe servis kde dostaneš fakturu, cena jak kde 500 – 2000 kč) vše odpojit nejlépe noc předem (lan,USB, přívod k elektřině pro zdroj a úplně vše i obrazovku a další věci) , dávat si bacha na statické elektřinu a samozřejmě čisté a suché ruce i nářadí, otevřít skříň a pak dle času a chuti , lze úplně vše vyndat a rozebrat na jednotlivé komponenty (zhruba 30 minut v klidu a pomalu) a vyfoukat stlačeným vzduchem, ventilátory očistit, ČISTÝ menší štětec (ideálně jeden malý užší na malování obrázků na malá místa a druhý užší, větší cca 35kč) a záleží dle zkušeností můžeš přepastovat (teplovodivá pasta přímo pro toto určená) grafickou kartu a hlavně procesor. Pokud současný ventilátor na CPU či skříň není dostatečný lze i vyměnit za větší a výkonnější (lze i do skříně rozumně umístit ventilátory navíc právě kvůli průtoku vzduchu) . Ani doma nezamezíš prachu a musíš uklízet a utírat prach, navíc kvalitní nová PC sestava pohlcuje velmi málo prachu a lze tam vytvořit velký průtok vzduchu ale i přesto všechno , prach tu s námi byl,je i bude a my to nezměníme je to normální jako u nás onemocnění a imunita ale samozřejmě lze dělat pozitivní věci jak pro PC tak i pro nás ať to alespoň zmírníme a omezíme. Jak jsem psal než čistička vzduchu lepší klimatizace podle mě.

Dochy

Protože by to zabíralo dost prostoru (ten prach se někam musí vejít) a omezovalo by to průtok vzduchu a tím snižovalo účinek. A nebo, pokud bys nechtěl snižovat průtok vzduchu, tak by to znamenalo vyšší spotřebu a vyšší hlučnost. V důsledku opět nižší účinek, protože by ten vzduch do PC už šel ohřátej z toho filtru.