huxa

Proč se můžu naprosto bez problému hlásat ke komunismu resp. stalinismu, křesťanství, islámu, apod. ovšem ne k nacismu?

Lidé se rozkřikují v hospodách, ve školách, na úřadech, na ulicích o krásách křesťanství, vráskách islámu a zase krásách stalinismu, ale jakmile se jen uvidí něco podobného hákovému kříži a nebo si jen někdo dovolí citovat či jen číst Mein Kampf, je z něj už dělána zrůda, která by měla být společností vyvržena.
Proč? V čem se nacismus liší oproti jiných ideologií a vír?

Nejlepší odpověď
gecco

Protože Německo spolu se sociálním nacionalismem, prohrálo WWII…
___
To, že nacismus si nikterak nezadá se socialismem, je jasné – bohužel není dostatečný společenský (politický) ´tlak´ na to, aby to bylo řečeno i zákonem.
___
Křesťanství a islám (aj.) je v tomto směru ´mimo mísu´ – náboženství se otevřeně neprofilují proti něčemu/někomu.

Další odpovědi
mosoj

Protože je to zakázané včetně propagace nacismu.
Jinak tobě nestačí současné připomenutí lágrů a holokaustu. Nechápu.
Doplňuji:
S tebou nemám zájem diskutovat ani to nemá cenu.

střevo

protože asi nemůže bejt ten nacismus tak špatnej jako komunismus, jináč by nebyl zakázanej,,,
v česku chce politika radči islám než budhismus a hinduismus protože je pro ně svastika symbolem štěstí a lásky
😉
Doplňuji:
dyž přijede do česka barevnej z indie, tak se nebude stačit divit jak rychleš ho ta česká – z jeho hlediska nacistická policie zatkne
a v indii bude povídat vo českejch rasistech
😉hi hi

rigormortis

Mosoji…lágry a holokaust byl založen na stalinistickém modelu likvidace lidí, tobě nestačí tohle připomenutí?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­ostrov%C3%AD_G­ulag

anonym

Hitler byl antikrist a všichni se dívají opačným směrem.

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-uz-davno-nebyla-zakazani-komunisticka-strana

Proč nebyla zakázána komunistická strana?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-jsou-znaky-fasismu-zakazany-ovsem-komunismu-nikoliv
Proč jsou znaky fašismu zakázány, ovšem komunismu nikoliv?

Vaše otázky – už jste se podobně ptal, takže jen stručně.

Proč tomu tak? Protože lidé nezměnili své myšlení a jednání. Nebo jen někteří, nebo částečně. Neuvědomují si, že šlo o využití totalitní ideologie v praxi …

U nacismu si lidé včetně politiků uvědomovali zločiny druhé světové války, její oběti, koncentrační tábory, zničené země atd. Fašisté byli považování za větší příznak zla než komunisté. I když stále to není uzavřená kapitola …

Zřejmě kvůli tomu má socialistický společenský systém stále mnoho obdivovatelů. , KSČ je poměrně silnou parlamentní stranou. Jako by příznivci zapomněli na minulost, ani se o ni zřejmě nezajímají.
Zapomínají na oběti komunismu, na ty, kteří zemřeli kvůli tomu, že byli přesvědčeni, že komunismus není dobrá a správná volba.

Proč lidé věří nebo nevěří v boha – další otázky.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pro%C4%8D%20lid%C3%­A9%20v%C4%9B%C5%99%C3%AD­%20v%20Boha

Jakákoliv víra by se neměla stát fanatismem a přesvědčova jiné o tom, že jedině on má pravdu. „Fanatik není schopen kritického přístupu, netoleruje jiné názory a nestrpí odpor proti svému přesvědčení. Fanatismus je bez výjimky škodlivý a nebezpečný – např. islámští terostisté jsou náboženskými fanatiky.“

zjentek

za to mohou židi ..příčina všeho sváru

huxa

mosoj-jak říkám, když se budeme bát a náš strach přenášet na další generace, nacismus bude páchat ještě po 100 letech pouze strach.
Můžeme si připomínat denně stovky mrtvých kvůli islámu, křesťanství, stalinismu i nacismu. Dnes jsou tyto věcí si víceméně rovny.
Zmiňuješ lágry, proč ovšem zapomínáš na gulagy, které jsou v naší historii mnohem blíže dnešku?