huxa

Proč jsou znaky fašismu zakázány, ovšem komunismu nikoliv?

Hákový kříž vadí, kladivo se srpem nikoliv,
„Sieg Hail“ vadí, „čest práci“ nevadí.

(ani jedna z těchto věcí mi nevadí, vadí mi tato nespravedlnost. Nechci tím poukazovat na to, že komunisté povraždili více nepřátel státu než fašisté, ovšem na to, jak se k těmto obdobím staví vlády a zákony zemí.)
Doplňuji:
Tudíž zákon se bude přizpůsobovat většině? Pokud donesu sepsanou petici s šesti miliony podpisy o legalizaci orálního sexu s nezletilými, bude se o tom muset hlasovat a prostě brát zřetel, že většina toto chce?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože ne všechny komunistické strany dostaly příležitost prokázat otevřeně svou zhovadilost – těžko můžeš zakázat strany působíci v demokratických státech.
___
Nebo jinak – nacistů je/bylo málo, komunistů mnoho.
Doplňuji:
Ad Doplnění – ochrana mladistvých je otázkou celosvětovou, takže 6 mil. podpisů je jako ´plivnutí do potoka´ – ale obecně řečeno ano – zákony vytváří „většina“ (nebo aspoň podstatná část) – to je demokracie.

Další odpovědi
fcoop

26. 3. 2008
Výslovná propagace komunismu, nacismu a jejich symbolů trestná nebude. Senát ve středu zamítl návrh novely trestního zákona, byť podobnou úpravu v říjnu 2005 schválil.

O odmítnutí novely se zasloužila ODS. Poukazovala při tom na to, že tvůrci novely se při volbě prezidenta spojili s komunisty ve snaze prosadit svého kandidáta Jana Švejnara.

Výslovný zákaz propagace komunismu a nacismu se senátoři pokusili prosadit do zákona už v minulém volebním období. Jejich návrh ale zamítli většinou hlasů poslanci ČSSD a KSČM.

Závěr si každý udělá sám.Ten můj – jde prostě o koryta,nějaká ideologie,i když scestná, v tom nehraje žádnou roli.Je to jak při býčích zápasech.

Tam se mává býkovi před hubou rudým hadrem,to proto,aby si nevšimnul meče.

Užívání symbolů komunismu je výslovně trestné mj. v Maďarsku či v Polsku

Reuef

protoze ten zakaz by si museli komunisti sami odhlasovat (at uz jsou v jakychkoli stranach)

anonym

Doufám,že máš nastudováno co je původem swastiky a tím i hákového kříže,
fašisti ho jen zneužili ve svůj prospěch,
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svas­tika
o komunismu nemá cenu ani polemizovat.to je utopie,dneš zákony jsou nevybíravé,ani fašisti ani komančové kdyby nebyli,bylo by líp

Mirdas

Určitě souhlasím že jak komunisté tak fašisté mají na svědomí nejhorší zvěrstva v minulém stoleti a komunisté v některých státech v tom pokračují do dnes.
Omlouvat je znamená tyto vraždy schvalovat.
A to že komunisté u nás na jednu stranu sice tvrdí že se změnili a s touto otřesnou dobou nemají nic společného, na druhou tyto odkazy stále uctívají by mělo být varováním pro lidi kteří vraždění obyvatel ve jménu čehokoliv neschvalují.

mosoj

Protože se na tom téměř celý svět výjimečně shodl. Tvojí spravedlnost si nech.

Kelt

Symbol nebo znak, je sám o sobě neškodný, záleží na jeho zaměření na kontextu. Hákový kříž má původ někde úplně jinde, stejně tak hvězda. Záleží na tom, co udělali z toho nějací lidé. Někde se uctívá kříž, jinde měsíc. Stupnice má 7 tónů, ale jejich uspořádáním vytvořím nádhernou hymnu nebo válečný pochod, z písmen mohu vytvořit modlidbu, prosbu, nebo štvavou řeč proti určitým lidem. Koho chceš trestat v tomto případě, že používá hudbu nebo písmo, řeč. A stejně jsou největší vrahové baktérie, viry a pod. Ti zabili za svou dobu nejvíce lidí, takže statisticky jsou jak komunisté, tak fašisté v tomto žabaři. Ale nechtěl bych, aby si začali vylepšovat skóre.

arygnoc

„Určitě souhlasím že jak komunisté tak fašisté mají na svědomí nejhorší zvěrstva v minulém stoleti“

a čo kresťanstvo (resp. cirkev všeobecne)? to už terorizuje ľudstvo 2000 rokov. o mŕtvych a iných zhovädilotiach ani nehovorím.

Mc Merkurion

o těch se nemluví,ty jsou svatí…

petra15

🙂