Avatar uživatele
Boy 13

Proč se mi vzájemně ruší wifi s bluetooth?

Když mám připojený bluetooth reproduktor k mobilu, tak si chci pouštět písničky i z youtube, tak jsem připojený k wifi, ale poslech je mizerný, protože mi wifi neustále padá. Proč? Díky.

Zajímavá 0 před 1413 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To není známkou toho, že se to navzájem ruší. Ale ani to není vyloučeno. Jde o to, co je to za repro, jestli nějaká ta čajna, nelze se tomu divit. Mohlo by pomoct změnit kanál WiFi, ještě líp přejít na 5GHz WiFi pásmo. Obsazení kanálů WiFi lze snadno zjistit appkama pro MT.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

To je velmi pravděpodobné, že se to ruší, protože BT a wifi sdílejí stejné frekvenční pásmo. Na vině bude Bluetooth, protože jeho standard vznikl později než wifi a při implementaci se jaksi počítalo s tím, že se bude muset „něco“ udělat tak, aby BT nerušil wifi. A pokud i tak ruší, tak je něco špatně u BT. Obávám se, že na nastavení BT toho reproduktoru jaksi nepůjde nic měnit, takže je třeba v rámci možností přenastavit wifi, to viz Edison.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Vliv Bluetooth na WiFi 2,4GHz nebyl prokázán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ahoj Boy 13, takový problém se mi také stává u 2 mobilů značky Huawei, Honor, které mám doma. Někdy když po dlouhé době připojím BT reproduktor, mají telefony problém se vůbec připojit k zařízení (neustále se načítá: připojování…). Nicméně na mém iPhonu vždy připojení funguje bez chyby. U těch 2 mobilů občas pomůže počkat, ale někdy se zase neobejdu bez restartu mobilu. Těžko říct co je u Huawei špatně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika