Boy 13

Proč se mi vzájemně ruší wifi s bluetooth?

Když mám připojený bluetooth reproduktor k mobilu, tak si chci pouštět písničky i z youtube, tak jsem připojený k wifi, ale poslech je mizerný, protože mi wifi neustále padá. Proč? Díky.

Odpovědi
Edison

To není známkou toho, že se to navzájem ruší. Ale ani to není vyloučeno. Jde o to, co je to za repro, jestli nějaká ta čajna, nelze se tomu divit. Mohlo by pomoct změnit kanál WiFi, ještě líp přejít na 5GHz WiFi pásmo. Obsazení kanálů WiFi lze snadno zjistit appkama pro MT.

cochee

To je velmi pravděpodobné, že se to ruší, protože BT a wifi sdílejí stejné frekvenční pásmo. Na vině bude Bluetooth, protože jeho standard vznikl později než wifi a při implementaci se jaksi počítalo s tím, že se bude muset „něco“ udělat tak, aby BT nerušil wifi. A pokud i tak ruší, tak je něco špatně u BT. Obávám se, že na nastavení BT toho reproduktoru jaksi nepůjde nic měnit, takže je třeba v rámci možností přenastavit wifi, to viz Edison.

jáára

Vliv Bluetooth na WiFi 2,4GHz nebyl prokázán.

anonym

Ahoj Boy 13, takový problém se mi také stává u 2 mobilů značky Huawei, Honor, které mám doma. Někdy když po dlouhé době připojím BT reproduktor, mají telefony problém se vůbec připojit k zařízení (neustále se načítá: připojování…). Nicméně na mém iPhonu vždy připojení funguje bez chyby. U těch 2 mobilů občas pomůže počkat, ale někdy se zase neobejdu bez restartu mobilu. Těžko říct co je u Huawei špatně.