Ondrej01

Proč se mi nedaří vychovat (vylíhnout) listonohy? (triopy)

Zdravím, mám takovou tu „dětskou“ sadu Triops, která obsahuje malou nádobu, mořskou sůl, vajíčka listonohů a jídlo pro ně. Postupuji podle návodu, naleji vodu, nasypu půl sáčku soli a míchám, dokud se nerozpustí. Přidám vajíčka a nechám ležet, po 36 hodinách už se mají líhnout z vajíček, ale je třetí den a stále nic. Vajíčka jsou na hladině a některá na dně nádoby. Nevíte, co dělám špatně? Takhle je to přesně podle návodu, dokonce mám i světlo, teplotu dodržuji. Dělám to už podruhé a vypadá to, že opět neúspěšně. Děkuji

Odpovědi
Twilight

Jednoduše to zkuste bez soli. Mám doma také tuto sadu a do té doby než jsem to zkusila bez soli se mi nic nevilíhlo. Podle všeho (tedy alespoň nám to tak říkali v muzeu) jsou to sladkovodní živočichové. Tudíž sypat jim do vody sůl je naprostá hloupost…
Doufám tedy, že vám mám odpověď pomůže :)

dejavu

Taky nechápu, proč je listonohy třeba solit, když žijí v loužích a tůních v Brdech.