dust8

Proč se mi automaticky zapne notebook, když je vypnutý a pouze připojím konektor na baterii?

Proč se mi automaticky zapne notebook, když je vypnutý a pouze připojím konektor na baterii, a proč se restartuje, když je konektor připojený a já dám pouze, že chci vypnout notebook?

Nejlepší odpověď
elkon

Podívej se na nastavení spánku, vypínání a hibernace.

Další odpovědi
Disraeli

…bude rozbitý. 😂 Nějaký závada mechanismu (není už starý?). Může to být i nastavením v systému, ale nemyslím si… to by bylo pěkně idiotské nastavení.
Pokud jde o mechaniku, hardware, kabely, konektory, baterii,… je lepší opravář nebo nový notebook, jestli už má roky.

dust8

Vypnout notebook lze pouze, když odpojím konektor na napájení přes baterii.

Disraeli

Tak se ale nevypíná a když ho jen vypojíš, tak se jakoby vypne „natvrdo“ a po opětovném zapojení do elektrřiny je možné, že se zase zapne… když do něj jde šťáva.
Baterie je nefunkční? Nemá setrvačnost/ne­zachovává energii, atd., když hned po odpojení se vypne? Jako ony to ty staré baterie dělávají, že už ‚fungují‘ jen tak, že musí být nonstop napájeny, aby to jelo.